کاشی اسلب چه نوع کاشی هایی هستند

کاشی اسلب از فرآیندهای نوین در تولید سرامیک در صنعت کاشی و سرامیک پرسلان است که با دستگاه‌های پیشرفته انجام شده و به تولید قطعات بزرگتر و با ابعاد بیشتر نسبت به کاشی‌های معمولی کمک می‌کند.

در سال‌های اخیر، استفاده از سرامیک‌های اسلب در طراحی داخلی ساختمان رو به افزایش بوده و به ویژه در محیط‌های تجاری جهت نماسازی سطوح بزرگ و ایجاد تاثیر بصری قدرتمند استفاده می‌شود. همچنین، با ایجاد افکت‌های متنوع مثل مات و براق، متالیک و شوگر، می‌توان اسلب‌هایی با جلوه ویژه تولید کرد که چشمان هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

در این مطلب به معرفی کاربردهای متنوع کاشی‌های اسلب می‌پردازیم.

کاشی اسلب: زیبا، جذاب، بادوام!

اسلب با ابعاد بزرگ و طرح های متنوع و زیبا، گزینه ای عالی برای نماسازی و تزیین سطوح بزرگ و کوچک در هر نوع ساختمانی است. استفاده از طرح‌های متنوع اسلب، به ترکیب این نوع سرامیک پرسلان با سایر مصالح مانند سنگ یا چوب برای کف سازی کمک زیادی می‌کند. با اینکه استفاده از اسلب در پروژه‌های مسکونی، اداری و تجاری لوکس رایج است، اما با کیفیت بالا و زیبایی خیره کننده اسلب، این نوع سرامیک پرسلان در هر پروژه‌ای می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. به‌علاوه، استفاده از ورق‌های بزرگ اسلب به جای کاشی‌های کوچک‌تر متداول شده است که موجب چشم‌نوازتر شدن طراحی می‌شود.

7 مزیت کاربردی کاشی های اسلب را بشناسیم!

کاشی های اسلب یا کاشی‌های بزرگ از نمونه‌های کوچک دارای طول و عرض بیشتری هستند و برخلاف آنها، در ساختمان های بزرگ و فضاهای باز کاربرد زیادی دارند. اصلی‌ترین مزایای این نوع کاشی‌ها را می‌توان در مواردی نظیر زیبایی بیشتر، نصب آسان‌تر، احساس فضای بزرگ‌تر، مقاومت بیشتر در برابر شکستن، تعمیر آسان‌تر، دوام و طول عمر بیشتر و شستشو و نظافت آسان‌تر خلاصه کرد.

در ادامه مزایای کاشی های اسلب نسبت به نمونه‌های کوچک را توضیح می‌دهیم.

7 مزیت کاشی های اسلب نسبت به کاشی کوچک!

  • کاشی های اسلب برای فضاهای بزرگ، خصوصا فضاهای باز مانند حیاط‌ها، تراس‌ها و استخرها مناسب هستند. با توجه به این که نمونه‌های کوچک در فضاهای بزرگ، می‌توانند باعث کوچک شدن فضا و کاهش استحکام ساختمان شده و فضا را دلگیرتر نشان دهند.
  • نصب کاشی‌های اسلب نسبت به نمونه‌های کوچک سرعت بیشتری دارد. با توجه به اینکه کاشی های اسلب به شکل بزرگ‌تر و دارای تعداد کمتری قطعه هستند، نصب آنها سرعت بیشتری داشته و نیازمند نیری انسانی کمتری برای انجام خواهد بود.
  • کاشی های اسلب دارای دوام بیشتری هستند. کاشی و سرامیک پرسلان اسلب بزرگ‌تر و ضخیم‌تر بوده و به همان نسبت نیز دوام و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه‌های کوچک دارند.
  • درز و شکاف کمتر: کاشی های اسلب امکان پوشش فضای بزرگ را با کمترین تعداد درز فراهم می‌کنند. این مورد با توجه به اینکه کاشی‌های اسلب بزرگ‌تر هستند، بر جذابیت آنها افزوده و تعداد درزها در نصب آنها کمتر خواهد بود. موضوعی که باعث افزایش زیبایی و کیفیت نهایی کار می‌شود.
  • تنوع بالای رنگ و طرح: کاشی های اسلب دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی هستند که در انواع کوچک به همین نسبت وجود ندارد یا کمتر است.
  • دوام بیشتر در برابر سایش و خراش: کاشی های اسلب برای مقابله با سایش و خراش بسیار قوی و مقاوم هستند و نسبت به کاشی های کوچک دوام بیشتری دارند.
  • شستشوی آسان‌تر: کاشی های اسلب به دلیل داشتن سطحی صاف و همچنین کوچک بودن فاصله بین قطعات، شستشوی آنها نسبت به انواع کوچک راحت‌تر و سریع‌تر است. همچنین در مورد کاشی‌های کوچک با گذر زمان ممکن است لکه‌های موجود بر روی آنها ثابت شده و بعضی از آنها را نمی‌توان به راحتی پاک کرد. در عوض، کاشی‌های اسلب به دلیل صاف بودن سطح، کمتر دچار لکه‌های ثابت و ماندگار می‌شوند.

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما به کاربران دیگر نمایش داده نخواهد شد بخش های ضروری با ستاره مشخص شده اند