کاشی های پرسلان فول پولیش

سرامیک پولیش، با استفاده از دستگاه سایش، سطح سرامیک‌های براق را پرداخت می‌کند تا به شکلی صاف و براق درآید. با این کار، ریزش و موج روی لعاب نیز پرداخته شده و سطح به طور کامل صاف به نظر می‌رسند. این امر باعث می‌شود که انعکاس نور از سطح به شکلی واضح‌تر و روشن‌تر صورت گیرد، تا جایی که بتوان حتی عکس خود را در آن ملاحظه کرد. از طرفی، سطح لعاب براق و پولیش نخورده، به دلیل شکست نور، مشابه تصویر در شیشه مشجر به نظر می‌رسد. در نتیجه، استفاده از سرامیک پولیش باعث بهبود ظاهر و شفافیت سطح سرامیک می‌شود.

سرامیک‌های پرسلانی به دو دسته پولیش خورده و بدون پولیش تقسیم می‌شوند. پس از پخت، سرامیک‌های پرسلانی بافتی فشرده و متراکم و سطحی زبر دارند. برای استفاده در فضاهای داخلی، به خصوص منازل مسکونی، تولید کنندگان باید سرامیک کف با رویه شفاف و براق تولید کنند تا به ظاهر درخشان و شفافیت بیشتری دست یابند.

پولیش چیست و سرامیک و کاشی فول پولیش چه ویژگی هایی دارد؟

پولیش به فرآیندی گفته می‌شود که به منظور بهبود و افزایش درخشندگی و صیقلی کردن سطوح مختلف مانند فلزات، چوب، پلاستیک، سرامیک و... انجام می‌شود. این کار اغلب شامل استفاده از مواد شیمیایی، ابزارهای دستی و ماشینی برای پرداخت و صیقلی سطوح است.

در مورد کاشی‌های پرسلان فول پولیش، کاشی‌ها بعد از تولید، به علت داشتن سطحی بسیار صیقلی نیازی به پولیش ندارند. در واقع، پولیش برای کاشی‌های پرسلان فول بیشتر به منظور حفظ و یا بازگرداندن درخشندگی آنها استفاده می‌شود. به همین دلیل، عملیات پولیش کاشی‌های پرسلان فول به صورت دوره‌ای و در صورت نیاز، با استفاده از مواد شیمیایی و ابزارهای خاص انجام می‌شود.

برای رفع زبری و صاف و درخشنده شدن سرامیک، دو راه حل وجود دارد:

  • استفاده از پوشش لعاب
  • پولیش سطح سرامیک

با استفاده از پوشش لعاب، سطح سرامیک پرداخت شده و شفاف می‌شود. اما در پولیش سطح سرامیک، سطح کار به شکلی بسیار ریز پرداخت شده و به شفافیت سطوح شیشه‌ای می‌رسد که به آن سرامیک پولیشی هم می‌گویند.

سرامیک پولیشی، سرامیک‌هایی هستند که سطح آن‌ها با دستگاه سایش صاف شده و به شکلی بسیار براق و شفاف درمی‌آیند. استفاده از سرامیک پولیشی باعث بهبود ظاهر و شفافیت سطح سرامیک و تولید فضایی براق با درخشش بیشتر می‌شود.

از مزایا و معایب کاشی‌های پرسلان فول پولیش چه می‌دانیم؟

این نوع کاشی با جلوه خاصی که دارد از نظر کاربران دارای مزایا و معایبی است که در ادامه آنها را به تفکیک بیان می‌کنیم:

مزایای سرامیک فول پولیشی:
  • جذابیت ظاهری: سرامیک پولیشی دارای یک سطح براق و صاف است که جذابیت بصری بالایی به فضاها می‌بخشد و از پخش نور بیشتری نیز برخوردار است. موردی که بسیاری از مشتریان بر آن تاکید داشته و آن را می‌پسندند.
معایب سرامیک پولیشی:
  • لکه پذیری بالاتر: لکه‌ها بر روی این نوع کاشی زودتر نمایان می‌شوند. با توجه به سطح براق سرامیک پولیشی، لکه‌های آلودگی و گرد و غبار، بیشتر روی سطح آن قابل مشاهده هستند.
  • صیقلی بودن و لغزندگی بیشتر: سطح براق سرامیک پولیشی در مقایسه با سرامیک مات دارای صافی و لغزندگی بیشتری است و در برخی بخش‌های ساختمان، کاربرد آن می‌تواند منجر به بروز خطراتی شود.

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما به کاربران دیگر نمایش داده نخواهد شد بخش های ضروری با ستاره مشخص شده اند